Personal

Avdelningen för Material och tillverkning

Donya Ahmadkhaniha

Nils-Eric Andersson

Ilia Belov

  • Universitetslektor, Docent
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • ilia.belov@ju.se
  • +46 36-10 1686

Jörgen Bloom

  • Laboratorieingenjör
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • jorgen.bloom@ju.se
  • +46 36-10 1683

Toni Bogdanoff

Jonas Bäckman

Haiping Cao

  • Forskarassistent
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • haiping.cao@ju.se
  • +46 36-10 1655

Mirza Cenanovic

Patrick Conway

Arne Dahle

  • Professor
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • arne.dahle@ju.se
  • +46 36-10 1928

Vasile Lucian Diaconu

Attila Dioszegi

Björn Domeij

Vasilios Fourlakidis

Rohollah Ghasemi

Ehsan Ghassemali

  • Tillförordnad Universitetslektor
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • ehsan.ghassemali@ju.se
  • +46 36-10 1692

Peter Gunnarsson

Peter Hansbo

  • Professor, Forskningsledare
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • peter.hansbo@ju.se
  • +46 36-10 1557

Åsa Hansen

  • Forskningsassistent
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • asa.hansen@ju.se
  • +46 36-10 1645

Juan-Carlos Hernando

Johan Jansson

Anders Jarfors

Peter Leisner

Fengxiang Lin

Taishi Matsushita

Lennart Mähler

  • Tillförordnad Universitetslektor
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • lennart.mahler@ju.se
  • +46 36-10 1732

Esbjörn Ollas

Jakob Olofsson

  • Universitetslektor, Forskarstudieledare
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • jakob.olofsson@ju.se
  • +46 36-10 1659

Santiago Pinate

Salil Makarand Sainis

Kent Salomonsson

David Samvin

Jorge Santos

Salem Seifeddine

Dimitrios Siafakas

Jacob Steggo

  • Utvecklingsingenjör
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • jacob.steggo@ju.se
  • +46 36-10 1553

Ingvar L Svensson

Jozsef Tamas Svidro

Judit Svidro

Magnus Wessén

Mohammadereza Zamani

Caterina Zanella

Baiwei Zhu

  • Doktorand
  • Tekniska Högskolan i Jönköping AB
  • baiwei.zhu@ju.se
  • +46 36-10 1753

Mattias Östklint

Sidan uppdaterad 2018-03-16






Genom att surfa vidare på JU.se godkänner du att vi använder cookies. Mer information